В суді першої інстанції, визнали дії ГУНП у Львівській області протиправними, щодо ненадання інформації про вакантні посади на запит профспілки.

Знову жалюгідні вибрики від ГУНП у Львівській області. Просто ганьба, позиція неадекватна, ліплять усе підряд туди куди воно не ліпиться, мабуть, просто принципово на амбіціях роблять відмови. Нічого, ми такого надивилися за 10 років профспілки, найближчим часом по цьому ГУНП плануємо подати близько 20 позовів, низку скарг та запитів, подивимося на вас, розумнички недолугі.....

https://reyestr.court.gov.ua/Review/115916694

Коротко по суті справи:

- предметом спору у цій справі є дії Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо відмови у наданні інформації на запит Первинної професійної спілки «Правозахисники країни»

- суд вважає, що ненадання інформації на запит ППС «Правозахисники країни» № 736 від 01 червня 2023 року, відповідач діяв всупереч положень ст. 28 Закону № 1045-XIV

- відсутність факту укладання колективного договору, на який посилається відповідач не є обставиною, яка виключає відсутність підстав у відповідача для розгляду запитів позивача у порядку, визначеному Законом № 1045-XIV, оскільки Первинна професійна спілка «Правозахисники країни» є легалізованою, відтак користується усіма наданими їй Законом правами та повноваженнями

- враховуючи предмет спору у справі № 160/19852/23, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах Первинна професійна спілка «Правозахисники країни» не є професійною спілкою працівників поліції у розумінні приписів ч. 11 ст. 62 та ч. 1, ч. 2 ст. 104 Закону України «Про Національну поліцію», що утворюється в органах (закладах, установах) поліції з метою захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів поліцейських, між Первинною професійною спілкою «Правозахисники країни» та Головним управлінням національної поліції у Львівській області колективний договір не укладався. Такий висновок має значення саме при розгляді роботодавцем вимоги профспілки про розірвання трудового договору (контракту), а не при реалізації свого права профспілкою на отримання інформації, відповідно до положень ст. 28 Закону № 1045-XIV. Отже, посилання відповідача на зазначену позицію у справі № 420/16094/21, суд вважає помилковою

- як зазначив відповідач у листі від 07.07.2023 року за вих. №Д-103/2/05/13-2023 та у відзиві, окремий документ, який би містив узагальнену інформацію щодо кількості вакантних посад у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області станом на 07.07.2023 року відповідно до заданих у запиті Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» від 01.06.2023 року за вих. №736 критеріїв, та окремо в задокументованому або зафіксованому вигляді у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області не створювався, а тому потребує значних інтелектуальних зусиль. Посилаючись на те, що запитувана інформація не є публічною в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідач повідомив про неможливість її надання

- системний аналіз положень статті 248 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971, статті 28 Закону № 1045-XIV вказує на обов`язок у відповідача надати запитувану інформацію професійній спілці стосовно члена цієї спілки не пізніше п`ятиденного терміну

- оскільки ОСОБА_1 є членом профспілки, про що запитом від 01.06.2023 року №736 повідомлено відповідача, запитувана інформація не є конфіденційною та не відноситься до інформації з обмеженим доступом, відповідно до статей 11, 21 Закону №2657-XII, статей 5, 7 Закону № 2297-VI, статі 6 Закону № 2939-VI. Крім того, членом профспілки була надана згода на отримання та обробку профспілкою інформації, про що з 01.06.2023 було відомо відповідачу, а тому суд дійшов висновку, що не підлягає обмеженню в наданні відповіді за запитам про надання інформації про всі вакантні посади у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області в апараті та структурних підрозділах станом на час підготовки відповіді із зазначенням підрозділу

- до аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 29 березня 2018 року по справі №804/3918/17 (адміністративне провадження №К/9901/4210/18) та постанові від 05 березня 2020 року по справі № 804/50/17 (адміністративне провадження № К/9901/1511/17)

- доводи відповідача, що жодних доказів які б підтверджували членство старшого лейтенанта поліції в Первинній професійній спілці "Правозахисники країни" відповідачем до запиту від 01.06.2023 № 736 додано не було спростовується листом позивача від 01.06.2023 з додатками до нього

- з урахуванням встановлених в ході розгляду справи обставинам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню

Суд ухвалив:

- адміністративний позов Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» до Головного управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити

- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції у Львівській області по відмові в наданні інформації на запит Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» від 01 червня 2023 року за вих. № 736

- зобов`язати Головне управління Національної поліції у Львівській області надати інформацію на запит Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» від 01 червня 2023 року за вих. № 736

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції у Львівській області на користь Первинної професійної спілки «Правозахисники країни» судові витрати у розмірі 2 684,00 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.)

Офіс Президента України Кабінет Міністрів України МВС України Національна поліція України Верховна Рада України вам відомо, що відповідно до абц.1 п.4 ч.3 ст.50 Закону України «Про зайнятість населення», роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики, подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії)???

Тобто не просто на запит надавати інформацію, а завчасно готувати цю інформацію згідно із законом.

Може ви нам скажете, яким чином поліцейському користуватися нормами щодо просування по службі, якщо недолугі негідники керівники в нацполіції приховують вакант????

Я вам скажу чому так, бо вони торгують посадами!!!! І скоро буде публікація про один факт з діяльності ГУНП у Львівській області, де на деяких посадах влаштовані каруселі, де за місяць два, призначаються та звільняються на одну і ту саму посаду десятками, особи, які за гроші вирішують з кадровиками призначення на посади. Ось такий порядок в Нацполіції!!!

Ігор Клименко як там у вас справи??? Знову будете виправдовуватися звинувачуючи профспілку у сепаратизмі та саботажі??? Чи все ж таки визнаєте ідіотизм ваших підлеглих???