Про некомпетентних керівників в Нацполіції
До уваги два запити на звіт профспілки, ну-ну...
Перший запит надійшов нам близько місяця тому, ми здивувалися, що залишилися такі керівники непрофесійні. Цілий заступник керівника ГУНП в Житомирській області, на підставі закону про доступ до публічної інформації, (на підставі якого суб'єктам владних повноважень звертатися не можна, але це треба уважно читати...) як посадова особа, представник роботодавця запросив фінансовий звіт.
Вирішили теж зашкваритися поліцейські з внутрішньої безпеки Київської області... Ці взагалі вигадали, наче профспілку треба контролювати, бо ВБ має право запитувати інформацію у профспілки на підставі наказу МВС, який надає їм право отримувати від органів поліції, підприємств, установ та закладів, що належать до сфери управління Національної поліції України. Навіть табличку намалювали та строки встановили, геть вкрай збожеволіли ...
По першому кадру, Поліція Житомирської області підготували позов, про визнання дій посадової особи протиправними! Будемо ініціювати притягнення можливо до дисциплінарної відповідальності!!! В перспективі ЄРДР по ст. 170 КК України.
По другому кадру з ВБ, Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України ви розумієте, що це вчинок, який ганьбить департамент? Ви розумієте, що такі запити, це повна некомпетентність. Скеруємо вам запит з проханням надати інформацію, яким чином притягнено до відповідальності, керівника ВБ, поки без позову. Також по цьому ВБ підготуємо ряд запитів на публічну інформацію, зокрема по розмірах грошового забезпечення та інше.
Ось такі будуть наші відповіді на подібні запити!
Нагадуємо:
- Стаття 12. Незалежність профспілок
Професійні спілки, їх об'єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм НЕ ПІДЗВІТНІ і НЕ ПІДКОНТРОЛЬНІ.
Профспілки самостійно організовують свою діяльність, проводять збори, конференції, з'їзди, засідання утворених ними органів, інші заходи, які не суперечать законодавству.
Забороняється втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, роботодавців, їх об'єднань у статутну діяльність профспілок, їх організацій та об'єднань.
- Стаття 34. Власність профспілок, їх об'єднань.
Профспілки, їх об'єднання можуть мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення їх статутної діяльності., їх об'єднання мають право власності також на майно та кошти, придбані в результаті господарської діяльності створених ними підприємств та організацій.
Фінансовий контроль за коштами профспілок та їх об'єднань державними органами та органами місцевого самоврядування не здійснюється. Контроль за їх надходженням та витрачанням здійснюють контрольно-ревізійні органи, обрані відповідно до статутів (положень) профспілок, їх об'єднань.
- Стаття 46. Відповідальність посадових осіб.
Особи, які чинять перешкоду здійсненню права громадян на об'єднання у профспілки, а також посадові та інші особи, винні в порушенні законодавства про профспілки, які своїми діями або бездіяльністю перешкоджають законній діяльності профспілок, їх об'єднань, несуть дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів.
- ЗАКОН УКРАЇНИ Про доступ до публічної інформації
Стаття 2. Мета і сфера дії Закону
1. Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
2. Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.
Дізнатися як вступити до профспілки можна на нашому сайті.